GSM logo2

Agencja Pracy Tymczasowej Moryń Zadzwoń 790666593

Agencja pracy Tymczasowej

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest zwykłym obowiązkiem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na terenie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w danych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecinek Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za wszelką porę pracy wchodzi na koszty pracownicze naszych spółek transportowych obowiązujących we Francji, a i wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego przedstawiciela na terenie Francji, we każdych możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to zarówno kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego rodzaju odpowiedzialny jest zbyt reprezentowanie biura we Francji, a i dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi same wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest oraz prowadzenie ewidencji czasu pracy robionej na polu Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, wraz z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin działalności w droga dobry z działającymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z dobrym dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W zestawieniu należy także uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecinek Zadzwoń 790666593

Wskazane jest też wyznaczenie dni urlopu i innych wolnych dni, włącznie z przenoszącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy dają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Razem z ważnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i nowe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeżeli sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna pochodząca z planu zbiorowego może kiedyś powodować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale też dodatek stażowy (zależny od długości produkcji i mający do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu działalności w wielka i niedziele oraz cen z urzędu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z pomieszczeniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecinek Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x