GSM logo2

Haluksy Moryń

Haluksy

Haluksy – domowe sposoby działania Wynikają nie tylko osób, lecz również mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Godzi się z obecnym stały ból, a nawet kłopoty z rzucaniem się i poszukiwaniem. Jest wiele domowych sposobów na radzenie sobie z obecnym dyskomfortem. Lub są one jednak skuteczne? Jakie inne metody można spotkać?

Haluksy Szczecin

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w ziemiach palucha, która z czasem może skutkować rozrastanie się stopy, które niesie za sobą kolejne trudności. Najczęstszą podstawą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi że nie da się walczyć. Do następnych powodów należy otyłość, siedzący tryb życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w cieniu trójkąta), albo i płeć (to schorzenie częściej jest u mężczyzn płci pięknej). Czasami przyznaje się również typ stopy – egipska, która istnieje wyjątkowo narażona na deformacje.
Jakie są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak wiele osób również radzi sobie „swymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i wysoką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale leczą w grze z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i sprawdzających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające również jak ortezy. Myślą one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba ale mieć, żeby były dopasowywane sam do stopy, dopiero potem wykazują obiektywne działanie,
Wykonywanie zadań, polecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W wypadku silnego bólu reklamuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, istnieje ostatnie dobry zabieg na całkowite pozbycie się problemu. Niektóre z akcji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje tylko nacięcie, które się bandażuje, nie jest to konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. działanie na piętach natomiast na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby traktują bezpośrednie wady, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy zadziałają w wybraniu metod leczenia sam do każdego. Dobrze także pamiętać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego faktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Szczecin

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x