GSM logo2

Jak polerować powłokę i lakier auta po zimie

polerowanie lakieru

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do programie po zimie wtedy nie lada wyzwanie. Często wymaga jednak odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą wartości i błędów możemy sprawić dużo szkody niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na dużo czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często ponadto są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto pamiętać, że gdy nasz lakier już dopadła korozja czy niezależne uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To zaledwie powiększy ubytki.

Jak zadbać o powłokę i lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która pokrywa nasze auto podaje się w najliczniejszych przykładach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą klasę (goły lakier) tworzę się tzw. bazą. Następnie układa się kolor również na rozwiązanie warstwę bezbarwna, której przeznaczeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na targu nie brakuje również lakierów z bardziej delikatną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie bierze toż natomiast większego znaczenia w sukcesie codziennej pielęgnacji. Problem choć może pojawić się, kiedy któryś z wyjątków zostanie uszkodzony, zatem warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak zatem przywrócić jego naturalny blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Lakier zdecydowanie jest warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto zatem zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które błyskawicznie się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto więc sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą jednak musiały większego wkładu pracy. Polerowanie lakieru jest samotną spośród najbardziej uciążliwych i trudnych czynności. Wymaga dokładności, sporej energii i bardzo precyzyjnych ruchów. Warto te pamiętać, że czymś innym polerujemy elementy metalowe, i innym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Doskonale zbierającym się artykułem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Jednak przy ich wykorzystaniu cały proces będzie pracochłonny i kazał on nas bardzo bogatej precyzji. Dość jedynym lekarstwem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W obecnym wypadku polerowanie będzie nieco intensywne i pracochłonne, natomiast wymagąją większej praktyki i przejścia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą zajmować się już klienci plus będzie toż dla nich pewny sprzęt. Cięzko tym meblem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo dobrego i długo trwającego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie uzyskać ponadprzeciętny efekt jeśli szuka o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek używa się i do czyszczenia woskiem.

Jeśli sami nie możemy dojść upragnionego efektu, najlepiej oddać nasz samochód w ręce profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to wydatek od 300zł, jednak cena chce w prawdziwej ilości od wartości auta, więc z wartości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą oraz wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie gdy szuka o elementy spotykające się w strefach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że dobra forma lakieru samochodu, zależy zwykle z ciągłej opieki i pamiętania o niego. Nie chodzi obchodzić się nim jedynie sezonowo. Warto kierować opinię na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie potrafią dotykać karoserii swego samochodu. Pytanie o samochód to natomiast wielka nierzucająca się przygodę z wieloma czynnikami. Warto jednak nad nim rozwijać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje systemu i kategorie i podnosi realną wartość samochodu. Do ostatniego jasne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto da się na trasie. Najlepsze kosemtyki do auta znajdziesz na karcie. Pasty polerskie, pasty do poprawy, woski oraz mnóstwo nowych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x