GSM logo2

Jakie warunki musimy spełniać, aby dostać kredyt hipoteczny?

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Wielu ludzi marzy o zdobyciu kredytu hipotecznego, który umożliwi zakup własnego domu, mieszkania a także zyskanie niezależności od swoich rodziców.

Jakie warunki trzeba spełniać, ażeby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młodzi starają się o posiadanie własnego kąta, jednakże ażeby uzyskać kredyt hipoteczny, trzeba spełniać ogrom ważnych warunków, które wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Taki kredyt może uzyskać osoba pełnoletnia – która ukończyła 18 rok życia, a bardzo dużo banków oferuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania hipoteki, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy także od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie ażeby spłata ostatniej raty przypadała maksymalnie między 75 a 80 r. ż. Ważna jest też nasza historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie będzie udzielony osobie ,która ma bardzo złą historię kredytową i zaległości ze spłatą rat, nawet jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na niewielkie sumy. O tym trzeba pamiętać!

Wielkość hipoteki a także decyzja o jego otrzymaniu zależna jest od zarobków osoby, która stara się o niego. Przy bardzo niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, ponieważ kredytobiorca mógłby mieć kłopot ze spłacaniem rat. Banki biorą pod uwagę też liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, i wielkość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeżeli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze, że dużą szansę na kredyt hipoteczny posiada osoba zatrudniona na umowę o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi nieco niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę