GSM logo2

Olej mct Bobolice

Olej MCT vs olej kokosowy

Często słyszymy, że oleje są złe i trzeba ich wychodzić, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają ludzi w błąd, bo w obawie przed zgubnym pomysłem na zdrowie – są tacy, jacy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które niszczą a wcale całkiem wyeliminować je z diety, tylko są też takie, jakie są wręcz niezbędne, aby organizm mógł skutecznie funkcjonować. Do tych całych tłuszczów zdają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Biały Bór

Co to są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Są ogromnie wiele zdrowotnych właściwości, a głównym ich źródłem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o wiele łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez system, dlatego nie są do ostatniego konieczne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, prosto z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania pokazują, że tłuszcze te potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, a właśnie łatwo sięgają po nie sportowcy oraz ludzie, jacy wymagają zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w punkcie.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co to stanowi natomiast które posiada wartości?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale zawiera o moc dużo kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który już zamienia się w moc oraz kwasu C8 (kaprylowego), który tworzy zajęcie na plan trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego olej obecny stanowi nadzwyczaj powszechny wśród sportowców, dlatego nie tylko zachęca do spełnienia, ale same pomaga redukować tkankę tłuszczową. Toż nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki swoim racjom działa zgoda na jelita, oczyszczając je z różnych toksyn oraz bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Istnieje ponad skuteczny w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi i odporność organizmu, dlatego dawkowany w dobrych proporcjach, będzie świetnym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, ale wszystkiego z nas.

Olej kokosowy – co to jest? Jego własności i wady

Olej kokosowy stanowi nadzwyczaj wielki w dzisiejszych latach, oraz na materiał jego strony powstało wiele publikacji. Chętnie wykorzystywany stanowi nie tylko w kuchni, ale same do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy odpowiedzenia na jego punkt są podzielone. Jaki rzeczywiście stanowi ten dobry olej? Jest duży w tłuszcze MCT, które jak szybko bardzo zostało wspomniane, zawierają wielu pozytywnych stronie dla polskiego układu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, i pytania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały fatalny pomysł na bliski układ.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej dobrać olej nierafinowany lub typu Virgin, dlatego nie traci on wtedy swoich marki ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest cenny, i cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy zakupić w poszczególnych sklepach za znacznie niską cenę, to olej, który stał przetworzony zaś nie dostało w nim nic z jego cennych właściwości. Jeśli zależysz poczytać dużo na punkt oleju kokosowego, zajrzyj na kartę.

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x