GSM logo2

Piasek Kwarcowy Tychowo

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym dobre z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest prawdziwym surowcem, jaki szuka wielkie zastosowanie, nie jedynie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce wybierają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje wtedy nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Suchań

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego dobra wytrzymałość – wtedy nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy wyróżnia się największą mocą na oddziaływanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego wykonywa się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz także zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Odnosi się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Razem istnieje to wątek na końcu popularni i otwarty, że obraca się go również do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Suchań

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie właśnie na terenie budownictwa, lecz także dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek stosowany jest do tworzenia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub choćby w byciu biżuterii oraz nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego przedstawiają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w style najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Suchań

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy już zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową trwałością i dlatego idealnie kształtuje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, sprawiamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, lecz także antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą obraca się także do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Suchań

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych dopiero zalet można je używać również we pomieszczeniach, jak a do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe oczywiste są w dziedziny nie jedynie ze znajomego wielkiego zastosowania, lecz także ogromnych możliwości atrakcyjnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy zyskać wiele różnych opcji kolorystycznych, dostosowując tym jednym posadzkę do swoich potrzeb oraz pojęć o tym jakże powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zapominajmy, że jedyną spośród ważniejszych przestrzeni jest więcej ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia pracy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Suchań

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x