GSM logo2

Promocja pieluchy Tychowo

Choroby wieku podeszłego

Ciało człowieka z biegiem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w postępowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to tylko chwila z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej cierpią seniorzy?

Promocja pieluchy Sławno

Choroby wieku starczego to produkt naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, przecież ich wykonanie może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro
pampersy allegro

Osoby stare często muszą zrozumienia, cierpliwości i pomocy, a jeszcze kontrole i usług w najnaturalniejszych czynnościach. Mogą stanowić problem np. z zwykłą toaletą – wtedy dobre będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może działać także mężczyzn. To jakaś spośród najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o jakiej zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Że być dowodem chorób układu nerwowego, najczęściej chociaż jego podstawą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Sławno

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale i wdrożyć odpowiedni plan leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to nowa z chorób występujących zwykle w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz ostatnie jest u osób po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej zbiera się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinii i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw prac oraz doświadczeń, kłopoty z chronologią pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie tenże i zapomni ważnych sprawy – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na środek, odkręci gaz, wyjdzie sam na osiedle natomiast nie będzie wiedziałem wrócić – może się to stworzyć tragicznie. Zaburzenia pamięci to duża i zła dolegliwość, często – pomimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Że więc być przecież także otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego pozycję. Zaburzenia też mogą towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To zaburzenie układu sercowo-naczyniowego jest zwykle u osób po 65. roku bycia – jest na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwłaszcza w wczesnym stadium. Choroba jest skutkiem procesów przechodzących w naczyniach tętniczych w ilość starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które mogą stworzyć lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl bycia i zła dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie dużych kwoty alkoholu, lecz również uwarunkowania genetyczne. Dużo jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić poziom bycia i dietę, a jeszcze minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i stosować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania wskazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może biegać bez widocznych objawów. Są przecież czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Sławno

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x