GSM logo2

Sprzątanie Wałcz zadzwoń 666484444

Pokój alergika

Alergia wziewna to niestety bardzo popularna przypadłość, która zamyka w domowym funkcjonowaniu. Systemy są najbardziej poważne – kurz, pył oraz drugie alergeny, wzbijają się w górę i dochodzą do polskich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do czyszczenia. Jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy!

Sprzątanie Wolin zadzwoń 666484444

 

Alergia na kurz i roztocza

Kurz to mieszanka wielu zabrudzeń – wśród nich spotykają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a dodatkowo roztocza. Te jedyne to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze
agd odkurzacze

Nie dociera zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko mała ilość kurzu w rodu może stanowić nawet… duża! Jak pochodzi z badań, kontakt z zabrudzeniami oraz bakteriami stymuluje nasz organizm odpornościowy. Niestety, w wypadku postaci z alergią nawet ta niewielka ilość może zobowiązywać się z złymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu lub innymi podrażnieniami, kurz wpływa również na cerę. Zanieczyszczenia montujące się na poduszce, narażają skórę twarzy na pryszcze i zaczerwienienia. Jak to pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika winien być sprzątany regularnie, nie pamięta zawsze jednej prawidłowej odpowiedzi, mówiącej jak powszechnie powinno się odkurzać. Zazwyczaj używa się, że dwa razy w tygodniu to minimum. Zdecydowanie częściej powinniśmy znaleźć za odkurzacz, że zawieramy w budynku zwierzęta bądź tematy przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych elementów wystroju nie powinno istnieć w lokalu alergika – mogą mu jedynie zaszkodzić. Aby odkurzanie było funkcjonalne warto się do niego właściwie przygotować. Potrzebny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne spowodowane są ze osobnego mikrowłókna, które przypisuje im forma na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto przynoszą większą filtrację niż standardowe worki i efektywnie redukują emisję kurzu do miejsca. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami coraz dużo – istnieje w stanie usunąć nawet mikroskopijne cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto wtedy zainwestować w niniejszego typu urządzenia do konkurencje z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można znaleźć na stronie swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania receptą na pokój bez kurzu jest stałe zmienianie pościeli i zmywanie jej w co kilka 60 stopniach Celsjusza. Tylko wtedy giną roztocza i bakterie występujące w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy myśleć o regularnym praniu firan, zasłon, narzut oraz pozostałych środków, w jakich łączy się kurz. Nowym modusem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich liczba oraz aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie znacznej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł przygotowany jest ze źródła pokój alergika

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x